by emrekara123 emrekara123 No Comments

Bıçak Sürgülü Vana Kullanım Alanları? Knife Gate Valves

Bıçak Sürgülü Vana Kullanım Alanları? Knife Gate Valves : Bıçaklı Kapı Vanaları, asılı katı maddeler içeren sıvıların, kirli sıvıların, ağır çamur ve çamurlara (genellikle aşındırıcı ve aşındırıcı) geçmesi ve kontrol edilmesi için kullanılır.

Aşırı kalın sıvılar için, sıvıyı kesmek için genellikle bir bıçak kapısı valfı olarak bilinen özel bir valf kullanılır. Kapı valfinin açılmasında, akış yolu, açılma yüzdesine göre oldukça doğrusal olmayan bir şekilde büyütülür.

Bıçak kapı vanaları başlangıçta kağıt hamuru ve kağıt endüstrisinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Keskin, eğimli bir kenarı kullanarak, kağıt hamuru ve kağıt endüstrilerinde karşılaşılan lifli kağıt hamurundan kesmek için bir bıçak kapısı ideal olarak tasarlandı. Bıçak kapılarının faydaları, çalıştırılmaları kolay ve ucuz olmasıdır. Sonuç olarak, bıçak kapısı vanalarının kullanımı atık su arıtımı, petrol ve gaz, madencilik ve güç dahil olmak üzere diğer birçok piyasaya kısa sürede hızla genişledi. Bıçak kapı vanaları, çamur ve bulamaç uygulamalarında avantajlı hale geldi, çünkü bıçakları kolayca kalın sıvılardan kesebilir.

Günümüzde birçok işleme tesislerinde bir bıçak kapısı valfi bulunabilmektedir. Ağır yağlar, hafif yağ, bulamaç, kağıt hamuru, cila ve atık su akışlarını daha iyi yönetmek için büyük ebatlarda mevcutturlar. Bununla birlikte, bıçaklı kapılardaki düşük basınç sınırlamaları dikkate alınmalıdır.

Bıçak kapakları sıvıları ve gazları iyi idare ederse de, kuru toplu uygulamalarda kullanıldıklarında bunların yararları büyük oranda azalır. Bıçak kapısı, bıçak malzeme boyunca kesildikten sonra bıçağı bir elastomer contaya yerleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Kalın sıvılar, bu yumuşak contalar üzerinde parazitler olmadan kolayca kayar. Aksine, bir toz veya katı bir bıçak kapısından geçtiğinde, kuru dökme malzeme yumuşak contalara kapının sonuna doğru sıkışır. Contalar aşınır ve zamanla bıçak sıkıca kapanmaz. Bu, pozitif hava ve malzeme kapatmayı engeller. Bıçak kapısı malzeme tozunu sızdırmaya başlar.

Bıçak kapı valfleri öncelikli olarak, sık kullanılmayan valf gerektiren sistemlerde açma-kapama hizmetleri için tasarlanmıştır. Basınç düşüşünü en aza indirgemek için tam alanlı akış için tasarlanmıştır. Akış değişiminin çoğu kapanma yakınında gerçekleştiğinden, nispeten yüksek akışkan hızı, valf akışı düzenlemek için kullanılıyorsa disk ve koltuk aşınmasına ve nihai sızıntıya neden olur.

 

Knife_Gate_valve

Bıçak Sürgülü Vanalar
Knife_Gate_valves

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *